Шановні гості та відвідувачі Національного дендрологічного парку «Софіївка»,
раді вітати Вас на нашому сайті!

Ми підготували для Вас збірку корисної інформації, ознайомившись з якою, Ви зможете краще спланувати свій візит до парку та дізнатися поради щодо ознайомлення з його історією і пам’ятками,біологічним різноманіттям, послугами для активного відпочинку, наявністю зручностей для задоволення особистих потреб, можливістю скористатися для проживання одним з двох власних готелів.  
Сподіваємося, що перебування в парку «Софіївка» залишить у Вашій пам’яті незабутні враження, збагатить культурний розвиток знаннями про шедевр світового садово-паркового мистецтва та подарує приємне відчуття єднання з природою!


Чому варто замовити екскурсію, якщо Ви у нас вперше?

Національний дендрологічний парк «Софіївка» є шедевром садово-паркового мистецтва кінця XVIII – першої половини XIX століть і є зразком пейзажного  паркового мистецтва.Нині площа парку сягає 180 га., це досить велика територія, а тому самому важко обрати вірний маршрут, який охопить всі принади парку. Для тих туристів, хто обрав варіант подорожі без екскурсійного обслуговування, на входах в парк представлено панорамний план-довідник.
Парк, побудований в ім’я кохання, вражає як архітектурними спорудами, так і природним ландшафтом та біологічним різноманіттям. Але всю цю красу не можливо повністю збагнути і оцінити спогляданням самостійними прогулянками, адже тут кожен камінь, кожне дерево має свою історію. Саме тому до ваших послуг пропонуємо захоплюючі екскурсії, які проводяться нашими досвідченими та кваліфікованими екскурсоводами з урахуванням ваших індивідуальних запитів; тобто за вашими бажаннями можемо збагатити екскурсійну розповідь історією кохання Софії та Станіслава Потоцького, історичними відомостями подій Уманщини за часів існування парку; деякі відвідувачі цікавляться питаннями масонської діяльності засновника парку Станіслава Потоцького та засновника брацлавського хасидизму Цадика Нахмана. Для дітей буде цікавим в екскурсії акцент на зв'язок композицій парку з міфами Стародавньої Греції та Стародавнього Риму, що перетворює дитячу подорож на казку. А наші екскурсоводи намагатимуться дати  вичерпні  відповіді на популярні питання, на які немає однозначної інформації в мережі Інтернет-ресурсів.
Екскурсоводи також покажуть місце, де Ви зможете задумати бажання, яке за переказами бувальців, має неодмінно здійснитися.
Таким чином, ви відчуєте «душу» нашої прекрасної «Софіївки» та бажатимете повертатися сюди знову і знову. Чекаємо на вас!


Про екскурсії

На Головному вході в парк з вулиці Садової на Вас чекає екскурсія з історичної частини парку тривалістю 1,5 год.
Якщо Ви потрапите до парку через вхід з вул. Київська, 12-а (район автовокзалу), екскурсія триватиме 2 год., оскільки необхідний час на переміщення парком до його історичної частини, але Ви зможете додатково прогулятися відносно новою частиною парку, багатою рідкісною флорою.
За Вашим бажання для переміщення по парку під час екскурсії можна замовити електромобіль.
Екскурсії проводяться українською, російською, англійською, польською, французькою та німецькою мовами. Щоб скористатися послугами екскурсовода іноземною мовою, необхідно здійснити  попереднє замовлення.
Мінімальна вартість екскурсії на одну особу встановлюється з розрахунку чисельності групи в кількості, не менше 10 осіб.
Вартість екскурсії можна переглянути тут.


Послуги з активного відпочинку та переміщення по парку

  • Для тих, хто любить активний відпочинок в нашому парку можна покататися верхи на коні.
  • Для любителів романтичної подорожі пропонуємо здійснити поїздку каретою.
  • Для відвідувачів з малолітніми дітьми та тим, кому важко пересуватися на значні відстані, можна скористатися переміщенням по парку електромобілем (можливе також екскурсійне обслуговування електромобілем). 
  • На воді Верхнього ставу можна поплавати на катамаранах та човнах. 
  • Для любителів містичних почуттів варто обов’язково поплавати на човні підземною річкою Ахеронт, яка бере початок від Амстердамського шлюзу.
  • Тематичні фото можна побачити тут.


Запрошуємо відвідати «Звіринець»

Для гостей та відвідувачів з дітьми особливо цікаво буде відвідати «Звіринець», в якому  на території майже 5 га в умовах, наближених до природних та оснащених зручними годівницями і поїлками, утримується 27 тварин, серед яких такі тварини як олень плямистий, лань європейська, косуля європейська, мунтжак китайський. Для зручності гостей облаштовано оглядовий майданчик. «Звіринець» було відкрито в 2019 році в рамках проекту реконструкції та розбудови дендропарку.
На водах ставків парку можна побачити лебедів, качечок. В басейні на Площі зборів у літню пору грайливо плавають золоті рибки.
Тематичні фото можна побачити тут.


Наявність зручностей

На території парку доступні чотири безкоштовні громадські вбиральні:
зліва після входу на Головних воротах з вул. Садової;
справа після входу з  вул. Київська 12-а;
справа біля Павільйону флори;
неподалік містка на острів Анти-Цирцеї.

На території парку «Софіївка» є кілька витоків з природних джерел, воду з яких пити не рекомендується. Отож потурбуйтеся про забезпечення питного режиму завчасно, або ж купіть бутильовану воду в точках її продажу на території парку.
На території парку вздовж Головної алеї (що на вході з вул. Садової) та біля Амстердамського шлюзу Ви можете придбати сувеніри та картини, що пов'язані з парком, витвори народних умільців та ін. корисні речі, що нагадуватимуть Вам про парк та служитимуть подарунком для рідних та близьких людей.


Послуги з тимчасового розміщення (два власних готелі)

Якщо Ви приїхали відпочити в «Софіївку», тоді Вам точно до нас, оскільки Національний дендрологічний парк «Софіївка» має два власних готелі:
1.Готель при «Будинку творчості вчених» на 45 місць за адресою вул. Садова, 53.Готель розташований за 100 м від головного входу в парк.Тел. адміністратора: (04744) 3-35-27, моб. 098-216-02-76.

2.Готель «Софіївський» на 65 місць, за адресою вул. Київська, 12-а (район автовокзалу). Готель розташований на території самого парку зразу після входу в нього. Тел. адміністратора: (04744) 4-04-95, моб. 098-30-50-348.

Що ми пропонуємо?

Для осіб, котрі проживають в готелях Національного дендрологічного парку «Софіївка», вхід на його територію безкоштовний. 
До послуг гостей пропонуються номера класу «люкс», «напівлюкс», номери для проживання однієї чи двох осіб.
За окрему плату допускається перебування з господарями невеликих домашніх тварин. 
Серед зручностей – цілодобово гаряча вода. 
В готельних номерах та в холі готелю  доступний безкоштовний Wi-Fi.
Стійка реєстрації працює цілодобово.
Біля готелів є платна стоянка для автотранспорту.
Розрахунковий час: 12.00. 
Вартість проживання в готельному номері за добу, розмір доплати за квартирування домашніх тварин та ціну за користування автостоянкою  можете подивитися тут.


Благодійний внесок

Бажаючі посприяти збереженню, відновленню та реконструкції Національного дендрологічного парку «Софіївка», можуть здійснити благодійний внесок, перейшовши за посиланням тут.


Зворотний зв'язок

Шановні відвідувачі та гості парку! Раді почути Вашу думку від відвідування Національного дендрологічного парку «Софіївка»; можливі побажання, зауваження та пропозиції надсилайте на електронну скриньку softraveling@gmail.com