ПОРЯДОК ВІДВІДУВАННЯ

НАЦІОНАЛЬНОГО ДЕНДРОЛОГІЧНОГО ПАРКУ «СОФІЇВКА» НАН УКРАЇНИ

в умовах воєнного стану

Парк працює щоденно з 9:00 до 18:00. (вхід здійснюється до 22:00).

1. Вхід в парк для відвідувачів дозволяється лише через Головні ворота з вул. Садової, з вул. Київської та з боку Уманського національного університету садівництва, вул. Інститутська.

2. Дорослі відвідувачі та супроводжуючі екскурсійних груп несуть повну відповідальність за безпеку та життя дітей, що прийшли з ними на територію парку. Заборонено залишати малолітніх дітей без нагляду. Вхід на територію парку для дітей до 14 років можливий лише у супроводі дорослих.

3. Екскурсійні послуги надаються тільки екскурсоводами парку «Софіївка». Оплата здійснюється через касу парку і бухгалтерію готівковим, безготівковим розрахунком та з використанням платіжних карток. Також квиток можна придбати на сайті установи.

4. Прогулянка по парку дозволяється за визначеними установою маршрутами.

5. На території парку відсутні укриття на випадок повітряної тривоги. Адміністрація парку не несе відповідальності за безпеку відвідувачів.

6. Охоронний режим дендропарку регулюється Законами України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про охорону культурної спадщини». Відповідно до Положення про НДП «Софіївка» НАН України на території дендрологічного парку.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  • порушувати правила охорони водних ресурсів;

  • пошкоджувати та знищувати дерева і кущі;

  • самовільний збір рослин, занесених у «Червону книгу України», а також будь-яких рослин, плодів, горіхів, грибів, ягід; виловлювати і знищувати диких тварин та птахів;

  • влаштовувати пікніки, мітинги, купатися та ловити рибу у ставках, вигулювати собак та котів, ходити по невстановлених для прогулянок місцях, смітити, включати гучномовні прилади, розпивати спиртні напої, розводити вогнища, курити цигарки та перебувати в парку з 22:00 до 09:00 години;

  • проїзд через парк на велосипедах, сігвеях та електросамокатах з 09:00 до 18:00 години;

  • годувати диких та безпритульних тварин у парку.

За порушення правил охорони, а також навмисне знищення, руйнування чи псування пам'яток історії і культури або природних об'єктів, взятих під охорону держави, передбачається кримінальна відповідальність. Винні в порушенні встановленого порядку відвідування парку несуть відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст.ст. 59,65,70,73,77,85,90,91,92) та Кримінального кодексу України.

Адміністрація