Порядок відвідування парку "Софіївка"

 

Відповідно до Положення «Про Національний дендропарк «Софіївка» НАН України загальнодержавного значення», затвердженого Міністерством охорони навколишнього природного середовища України від 19 березня 2021 року № 203 на території парку встановлено наступний порядок відвідування:
Парк відкритий для відвідувачів протягом року. За умови попереднього  замовлення можливе екскурсійне обслуговування в будь-яку пору року. 
1. Вхід в дендропарк для відвідувачів  дозволяється тільки через Головні ворота з вул. Садової, ворота з вул. Київської та ворота з боку Уманського національного університету садівництва з 9.00 до 18.00 за плату встановлену адміністрацією парку.
2. Екскурсійне обслуговування відвідувачів проводиться тільки екскурсоводами парку. Розрахунки ведуться через касу парку  і бухгалтерію парку та за перерахунком.
3. Прогулянка  (подорож)  за визначеними установою маршрутами на велосипеді,  електромобілі, конях, можлива з обмеженням максимальної швидкості руху, яка не  повинна перевищувати  20  км/год.
4. Перелік платних послуг які можуть надаватися установами природо-заповідного фонду регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2000 №1913.
5. Охоронний режим дендропарку регулюється Кодексом України про адміністративні правопорушення. У відповідності з ним на території дендрологічного парку. 

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
  • розведення вогнищ, влаштування несанкціонованих місць відпочинку;
  • порушення гідрологічного та гідрохімічного режиму території;
  • порушення зрошувальної мережі;
  • вилов і знищення диких тварин та птахів, порушення умов їх оселення, гніздування;
  • вигул собак та котів;
  • мисливство, рибальство;
  • самовільний збір колекційних та інших рослинних матеріалів, плодів, горіхів, грибів, ягід, пошкодження та знищення дерев і кущів;
  • використання територій парку для проведення пікніків, мітингів;
  • купатися у ставках, включати гучномовні прилади, розпивати спиртні напої, палити цигарки та перебувати в парку з 23.00 до 06.00 години.

За порушення правил охорони і використання пам’ятників історії та культури, а також навмисне знищення, руйнування чи псування пам’яток історії і культури або природних об’єктів, взятих під охорону держави, передбачається кримінальна відповідальність. Винні в порушенні встановленого порядку відвідування парку несуть відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст.ст. 59,65,70,73,77,85,90,91,92) та Кримінального кодексу України.